Mikkel Kirkeskov trafił do zespołu lidera 2. Bundesligi

21.12.2020

Mikkel Kirkeskov nie zagra na wiosnę w Piaście Gliwice. Duńczyk od początku przyszłego roku będzie piłkarzem lidera 2. Bundesligi, Holstein Kiel.

Blisko sto występów w Piaście

Mikkel Kirkeskov jest piłkarzem Piasta Gliwice od lutego 2018 roku. Początkowo Duńczyk przebywał w zespole na zasadzie wypożyczenia, lecz dzięki dobrym występom ówczesny mistrz Polski zdecydował się na podpisanie z zawodnikiem stałego kontraktu. Od tamtej pory 29-latek zagrał w drużynie Waldemara Fornalika w 96 meczach, w których strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty.

W obecnych rozgrywkach Kirkeskov wystąpił w 11 spotkaniach, wliczając mecze PKO Ekstraklasy i eliminacji Ligi Europy. 20 listopada piłkarz doznał kontuzji w meczu z Górnikiem Zabrze. Wówczas zespół wygrał pierwszy raz w lidze od początku sezonu (2:1). Jak się okazało, był to ostatni występ Duńczyka w zespole z Zabrza.

Zagra w zespole z byłym piłkarzem „Nafciarzy”

Z końcem roku wygasa kontrakt Kirkeskova z Piastem i piłkarz już zdecydował się na spróbowanie sił w Niemczech. Już od kilku tygodni pojawiały się doniesienia o tym, że 29-latek znalazł się na celowniku lidera 2. Bundesligi, Holstein Kiel. Teraz pogłoski stały się faktem.

Kirkeskov związał się z nowym klubem 2,5-letnią umową. Zespół z Kilonii po trzynastu kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w lidze. W drużynie występuje do niedawna grający w Wiśle Płock Thomas Dähne.