Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk. Typy, kursy (19.03.2021)

19.03.2021

Pogoń Szczecin w piątkowy wieczór podejmie Lechię Gdańsk. Czy “Portowcy” umocnią się na pozycji wicelidera PKO BP Ekstraklasy?

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk zapowiedź

Przed 22. ligową kolejką “Portowcy” wciąż znajdują się na drugiej lokacie, gromadząc 28 punktów. Podopieczni Kosty Runjaicia tracą już jednak do pierwszej Legii dość sporo – aż siedem oczek. Ostatnio jednak zespół przełamał serię czterech spotkań bez zwycięstwa, pokonując 1:0 Jagiellonię. Czy teraz będzie w stanie pokonać kolejnego rywala?

Zadanie “Portowców” nie będzie jednak łatwe. Ich rywalem będzie bowiem Lechia Gdańsk, której główną zaletą jest konsekwencja. Podopieczni Piotra Stokowca w pięciu poprzednich meczach zgromadzili 13 punktów i wspięli się w tabeli. Dzięki dobrej serii Lechiści zajmują czwarte miejsce, z 33 punktami na koncie.

Należy zwrócić uwagę na to, że Pogoń nie wygrała w Szczecinie z Lechią już od 2017 roku. Czy tym razem szczecinianie również stracą punkty?

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk kursy

Bukmacherzy przewidują w tym pojedynku triumf gospodarzy. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.05, natomiast na trzy punkty gości 4.05. Tymczasem kurs na remis oceniono na 3.15.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk typy

Poza spotkaniem z Podbeskidziem, Lechiści otwierali wynik w większości ostatnich meczów. To jednak obie drużyny powinny znaleźć drogę do bramki, tyle że “Portowcy” po przerwie.

Pogoń – Lechia | Typ: Lechia strzeli pierwszego gola @1.72 STS

Pogoń – Lechia | Typ: Pogoń strzeli więcej goli w drugiej połowie @2.55 STS