Bilbao nie będzie gospodarzem Mistrzostw Europy?

Bilbao jednak nie będzie areną tegorocznych Mistrzostw Europy? Jak informują hiszpańskie media, nową lokalizacją “polskiej grupy” może zostać Sewilla.

Dublin nie zorganizuje Euro

Reprezentacja Polski w meczach grupowych Mistrzostw Europy zmierzy się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Pierwotnie spotkania miały się odbyć na Aviva Stadium w Dublinie oraz San Mames w Bilbao. W tej chwili jednak bardzo możliwe, że obie lokalizacje będą musiały się wycofać z roli gospodarzy turnieju.

Najpierw głośno było o tym, że mecze grupowe mogą nie odbyć się w Dublinie. Wszystko dlatego, że warunkiem organizacji Euro 2020 była jednak możliwość wprowadzenia kibiców na trybuny podczas rozgrywek. Stolica Irlandii nie zapewniała jednak przygotowania pod tym względem. Dlatego też pojawiły się pogłoski o tym, że Dublin ostatecznie nie znajdzie się w terminarzu kontynentalnego turnieju. Wszystko więc wskazuje na to, że mecze grupowe Polaków zostaną rozegrane w Anglii – w Londynie albo Manchesterze.

Sewilla zamiast Bilbao?

Jak informuje “El Larguero”, pod znakiem zapytania stoi także organizacja Euro w Bilbao. Hiszpanie nie są bowiem zdecydowani co do tego, czy miasto jest gotowe na Mistrzostwa Europy. W związku z tym są rozważane przenosiny na Estadio de la Cartuja w Sewilli. Właśnie tam miałyby się odbyć wszystkie spotkania grupowe Hiszpanów, wliczając spotkanie z Polską. Rzekomo w kwestii zmiany brakuje już tylko oficjalnego potwierdzenia.