Piłkarze Barcelony przeszli testy na Covid-19 po imprezie u Messiego. Wyniki są już znane!
06.05.2021

Piłkarze Barcelony, którzy uczestniczyli w imprezie u Messiego, przeszli testy na koronawirusa. Jak informuje “Marca”, wszyscy zawodnicy otrzymali negatywne wyniki testów.

Fala krytyki pod adresem Messiego i spółki

W ostatnich dniach piłkarze Barcelony znaleźli się na celowniku mediów. Wszystko ze względu na imprezę grillową, którą zorganizował w poniedziałek w swoim domu Lionel Messi. Intencją spotkania piłkarzy pierwszej drużyny “Blaugrany” było świętowanie po meczu z Valencią i mentalne przygotowanie do sobotniego meczu z Atletico. Najbliższe spotkanie podopiecznych Ronalda Koemana może się okazać bowiem decydujące w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Impreza niezgodna z protokołem LaLigi?

Jak się okazało, impreza z udziałem Lionela Messiego i spółka mogła być nie do końca zgodna z sanitarnymi wytycznymi. Całą sprawą zainteresowały się władze LaLigi – wszczęto postępowanie w sprawie złamanego protokołu. Z tego powodu wszyscy uczestnicy poniedziałkowej imprezy musieli poddać się testom na obecność koronawirusa.

Piłkarze już poznali wyniki testów. Jak poinformowała “Marca”, wszyscy z przebadanych zawodników uzyskali negatywny rezultat. W czwartek jednak jeszcze przejdą testy PCR, co jest procedurą wymaganą przez władze ligowe w takich przypadkach.