Oficjalnie: Marcin Brosz nie jest już trenerem Górnika Zabrze

Marcin Brosz pożegnał się z Górnikiem Zabrze, o czym klub poinformował na oficjalnej stronie. Trener pożegnał się z dotychczasowym pracodawcą po pięciu latach.

Pięć lat pracy w Zabrzu

Marcin Brosz objął pierwszy zespół Górnika w 2016 roku w trudnym momencie. Zabrzanie wówczas spadli z ligi i trener musiał się podjąć misji ratunkowej. Już w pierwszym sezonie podopieczni Brosza wywalczyli awans do ekstraklasy, natomiast jako ligowy beniaminek awansowali do europejskich pucharów.

Od tamtej pory zabrzanie kończyli rozgrywki w miejscach w środku tabeli. Ostatni sezon okazał się dla zespołu niezbyt udany – Górnik zakończył go na 10. miejscu, gromadząc 37 punktów. Należy tutaj jednak dodać, że w rundzie wiosennej drużyna wygrała zaledwie trzy ligowe mecze. Tym samym, coraz głośniej mówiło się o tym, że posada szkoleniowca jest zagrożona.

Marcin Brosz żegna się z Górnikiem

Koniec końców, Górnik Zabrze przed nowym sezonem pożegnał się z trenerem. Marcin Brosz tym samym rozstał się z klubem po pięciu latach, będąc najdłużej pracującym szkoleniowcem w historii klubu.

Trenerze! Dziękujemy za pracę w klubie! dziękujemy za budowanie drużyny, za wielkie emocje, które nam trener ze swoją drużyną dostarczył!!! Na zawsze zapisał się pan na kartach historii zabrzańskiego Górnika!!! – napisał klub w oficjalnym komunikacie.

Kto zastąpi Marcina Brosza? Faworytem mediów jest obecnie Jan Urban, który od czasu rozstania ze Śląskiem Wrocław blisko trzy i pół roku temu pozostaje bez klubu.