Dania vs Finlandia – podsumowanie meczu

W pierwszym meczu Grupy B doszło do niespodzianki – Finlandia wygrała swój pierwszy w historii mecz na mistrzostwach Europy. Nie da się jednak ukryć, że mecz był zdecydowanie w cieniu dramatu, który rozegrał się pod koniec pierwszej połowy.

Ten mecz przejdzie do historii

O meczu Dania-Finlandia będzie się mówić przez lata. Ale nie z powodów piłkarskich, a ze względu na dramat, który odbył się na oczach tysięcy kibiców w Kopenhadze i milionów przed telewizorami. W 40. minucie Christian Eriksen padł na murawę, na co wszyscy natychmiast zareagowali. Zarówno sędzia, jak i zespół – z Simonem Kjaerem na czele, który pomógł koledze uniknąć uduszenia w wyniku prawdopodobnego ataku serca.

Wiele osób domagało się przełożenia meczu na inny dzień. Z doniesień duńskich mediów wynika jednak, że sam piłkarz miał porozmawiać z kolegami, zachęcając ich do kontynuowania gry. Tym samym, druga połowa się odbyła. I przyniosła nieoczekiwane rozstrzygnięcie.

Pierwsza niespodzianka Euro

Chociaż przez całą drugą połowę Duńczycy dłużej utrzymywali się przy piłce, to Finowie zadali decydujący cios. Wynik meczu ustalił w 60. minucie Joel Pohjanpalo, który po zdobyciu bramki nie cieszył się na znak solidarności z duńską kadrą po wstrząsającym wydarzeniu, które miało miejsce wcześniej.

Duńczycy byli bliscy wyrównania – w 74. minucie odmienić losy meczu mógł Pierre-Emile Hojbjerg. Strzał piłkarza Tottenhamu nie okazał się jednak na tyle precyzyjny, by móc pokonać Lukasa Hradecky’ego.

Jak się okazało, jeden strzał w ciągu meczu wystarczył, żeby Finlandia odniosła zwycięstwo. Tym samym, przynajmniej przez moment zespół będzie liderem grupy. Ex aequo z Belgią, która w tamtym momencie prowadziła z Belgią 1:0.

Dania – Finlandia – statystyki

63% Posiadanie piłki 37 %
15 Strzały 1
6 Strzały celne 1
644 Liczba podań 281
82% Celność podań 88 %
9 Faule 11
0 Żółte kartki 2
0 Czerwone kartki 0
0 Spalone 1
9 Rzuty rożne 0

Kolejne mecze Grupy B

Belgia – Rosja – zapowiedź, typy, kursy (12.06, 21:00, Sankt Petersburg)

Finlandia – Rosja – zapowiedź, typy, kursy (16.06, 15:00, Sankt Petersburg)

Dania – Belgia – zapowiedź, typy, kursy (17.06, 18:00, Kopenhaga)

Rosja – Dania – zapowiedź, typy, kursy (21.06, 21:00, Kopenhaga)

Finlandia – Belgia – zapowiedź, typy, kursy (21.06, 21:00, Sankt Petersburg)

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO