Paweł Brożek ponownie zagra dla Wisły Kraków
20.09.2018

Paweł Brożek ponownie zagra w zespole Wisły Kraków. Jak poinformowała oficjalna strona lidera ekstraklasy 35-letni zawodnik podpisał obowiązujący do końca sezonu kontrakt. Po raz ostatni napastnik w ekstraklasie wystąpił 20 maja tego roku, w przegranym 0:2 spotkaniu z Górnikiem Zabrze.

Napastnik pożegnał się z kibicami Wisły siedem dni wcześniej, meczem Z Lechem Poznań, w którym zdobył bramkę na 1:1. Był to jedyny gol Pawła Brożka w sezonie. Z odszedł z zespołu Białej Gwiazdy z końcem czerwca, kiedy wygasł jego kontrakt, a klub postanowił go nie przedłużać.

Zadowolony trener Wisły

Powrót do zespołu napastnika ucieszył szkoleniowca krakowskiego zespołu. – Cieszy mnie podpisanie umowy z Pawłem Brożkiem. Zwiększa nam to bez wątpienia pole manewru z przodu, ale jeszcze nie podczas meczu z Pogonią Szczecin – stwierdził trener Maciej Stolarczyk. – Byłem zwolennikiem powrotu Pawła do zespołu. Uważam, że dalej może on dać swoją jakość z przodu. Sezon jest długi, obecnie nie mamy problemów z kontuzjami, ale chcemy być przygotowani na takie ewentualności – zaznaczył.

– Wiek Pawła nie dyskryminuje go. Objęty jest specjalnym programem indywidualnym. Jesteśmy na jego końcowym etapie, więc po powrocie ze Szczecina podejmiemy decyzję, czy będzie gotowy na mecz pucharowy – dodał Stolarczyk.

Brożek w ekstraklasie rozegrał 343 mecze, z czego 323 w Wiśle. W najwyższej klasie rozgrywkowej zdobył 139 bramek. Dla Białej Gwiazdy strzelił 135 goli. Pod tym względem ustępuje jedynie Kazimierzowi Kmiecikowi (152).