Ponad 50 milionów straty PZPN za 2020 rok
18.08.2021

Trwa walne zgromadzenie PZPN, które za niedługo wyłoni nowego prezesa związku. W jego trakcie poznaliśmy finansowe sprawozdanie za rok 2020. Pandemia mocno dała się we znaki największemu z polskich związków. Łączna strata to około 54 milionów złotych!

Według Eugeniusza Nowaka, wiceprezesa ds. organizacyjno-finansowych, to właśnie pandemia sprawiła, że wyniki finansowe były negatywne. PZPN musiał wydać dodatkowo 100 milionów złotych na nieprzewidziane wydatki.

Niemal połowę tego – 48 milionów – wydaliśmy na wsparcie klubów poziomu centralnego i III ligi. Kluby futsalowe dostały także około miliona złotych. Ponadto badania covid i testy to kolejne trzy miliony. Wśród innych działań związanych z koronawirusem poszło 2 miliony złotych. Kolejnych kilka przeznaczyliśmy dla wojewódzkich związków. Kluby także zostały zwolnione z opłat członkowskich i tych za uprawnienia zawodników. Całość złożyła się na około 100 milionów złotych – powiedział Nowak.

Na powyższym slajdzie, firmy Grant Thornton, która była audytorem związku, można zobaczyć porównanie finansowych wyników PZPN w ostatnich latach. Z niego jasno wynika różnica pomiędzy finansami w 2020 roku, w stosunku do lat poprzednich. Także z uwzględnieniem poszczególnych aspektów składających się na roczny wynik.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO