Kiedy losowanie baraży? Gdzie będzie można je obejrzeć?

17.11.2021

Wygrywając 4:1 z Andorą, reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w barażach o awans na mistrzostwa świata. Spotkania barażowe zaplanowano na drugą połowę marca, ale pierwszego z rywali biało-czerwoni poznają już niebawem. Kiedy odbędzie się losowanie i gdzie będzie można je obejrzeć? 

Za nami ostatnie spotkania europejskich eliminacji do mistrzostw świata. Część drużyn zapewniła sobie już awans na katarski mundial. Reprezentacje, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach będą miały jeszcze szanse powalczyć o bilety do Kataru. Oprócz drużyn, które uzyskały już kwalifikację, na przyszłoroczne mistrzostwa świata pojadą jeszcze trzy europejskie reprezentacje, którym uda się przebrnąć przez baraże. Pierwsze mecze barażowe zaplanowano na 24 i 25 marca, natomiast spotkania finałowe rozegrane zostaną 28 i 29 marca.

Kiedy losowanie baraży

Swojego pierwszego rywala w marcowych barażach, biało-czerwoni poznają już za nieco ponad tydzień. Losowanie drabinek barażowych zaplanowano bowiem na 26 listopada 2021 roku. Odbędzie się ono w szwajcarskim Zurychu i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Jako że reprezentacja Polski nie będzie w losowaniu rozstawiona, biało-czerwoni mogą trafić na naprawdę wymagających rywali. 24 lub 25 marca nasza kadra zmierzy się na wyjeździe z kimś z grona: Portugalia, Włochy, Szwecja, Rosja, Walia, Szkocja. Naszego barażowego rywala wyłoni właśnie listopadowe losowanie.

Gdzie obejrzeć losowanie?

Ze zrozumiałych względów losowanie par barażowych budzi w naszym kraju spore zainteresowanie. Transmisję ceremonii losowania śledzić będzie można jedynie za pośrednictwem TVPSPORT.pl lub w aplikacji mobilnej TVP Sport. Wydarzenie nie będzie transmitowane przez żadną z polskich telewizji.

Zobacz również:

Baraże do MŚ. Na kogo może trafić Polska?

Czy Paulo Sousa jest na ziemi czy już odleciał?

Pech nadal nie opuszcza Szczęsnego