II liga: GKS Bełchatów zazwyczaj przegrywa z ROW
05.10.2018
kurs 1.91
II liga
Bełchatów - Rybnik (przedział goli 2-3)
+

Tylko jedno zwycięstwo GKS Bełchatów, przy pięciu porażkach. ROW Rybnik nie należy do ulubionych rywali Brunatnych. W sobotę gospodarze chcą poprawić statystki, tym bardziej, że w tym sezonie nie są zbyt gościnni. Początek spotkania o godzinie 17.00. 

Do 9. kolejki GKS Bełchatów nie zaznał w lidze goryczy porażki. Dobra passa zakończyła się w Pruszkowie (0:1). Później Brunatni przegrali u siebie ze Stalą Stalowa Wola (1:2). Tydzień temu gospodarze sobotniego spotkania wygrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo (1:0), gdzie zawsze im było trudno o punkty. Dlatego w Bełchatowie liczą, że podobnie będzie w spotkaniu z ROW.

Statystyki dla Rybnika

Oba zespoły mierzyły się ze sobą sześć razy. Rybniczanie wygrali cztery razy, a GKS okazał się lepszy zaledwie w jednym meczu. Przed dwoma laty w rozgrywkach drugiej ligi wygrał u siebie 1:0. W tym sezonie drużyna prowadzona przez Artura Derbina przy Sportowej zazwyczaj dopisuje sobie trzy punkty. Zwyciężyła w czterech spotkaniach, a jedno przegrała – wspomniane wcześniej ze Stalą. To była jedyna wpadka. Do tego dochodzi jeszcze wyeliminowanie z rozgrywek o Puchar Polski pierwszoligowej Garbarni Kraków, po rzutach karnych.

ROW w rundzie jesiennej z wyjazdów przywiózł 5 punktów: bilans 1-2-2. Zdobył od GKS o sześć oczek mniej, a w zasadzie o osiem. Brunatnym przed sezonem odebrano dwa za zaległości finansowe. Goście sobotniego starcia są niepokonani od 18 sierpnia, kiedy to przegrali na wyjeździe z Elaną Toruń 0:3. W siedmiu kolejnych spotkaniach punktowali, chociaż zazwyczaj były to remisy: 5 przy zaledwie dwóch wygranych. Porównując wyniki obu ekip należy zwrócić uwagę, na zdecydowanie silniejszą defensywę GKS. Bełchatowianie stracili 9 bramek – Paweł Lenarcik pięciokrotnie kończył spotkanie z czystym kontem, a ROW 14 – trzy mecze na zero z tyłu.

Analitycy Fortuny faworyta upatrują w zespole miejscowych. Kurs na GKS wynosi 1.85, na gości 3.90, a na remis 3.45. Sugerując się wynikami jakie dotychczas padały w Bełchatowie, należy spodziewać się kilku goli. Najmniej padło w spotkaniu z Siarką (2:0), w pozostałych po trzy. Nasz typ: przedział goli 2-3 za 1.91.

500PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO