Liga Narodów: Islandia podbudowana remisem z mistrzami świata
14.10.2018
kurs
Liga Narodów
Islandia - Szwajcaria (obie strzelą)
+

Islandia w tym roku nie miała powodów do zadowolenia. Wyspiarze spisywali się słabo zarówno w meczach towarzyskich, jak i o punkty. Kilka dni temu zremisowali na wyjeździe z Francją, co pozwala mieć nadzieje na lepsze jutro. Czy był to jednorazowy przebłysk, czy złapanie odpowiedniej dyspozycji pokaże poniedziałkowy mecz w Lidze Narodów z Szwajcarią. Początek godzina 20.45.

Rok 2018 nie jest najlepszy dla gospodarzy poniedziałkowego starcia. Islandia na jedenaście spotkań, wygrała zaledwie jedno, pokonując w towarzyskim meczu Indonezję 4:1. Było to jednak dawno temu, bo w styczniu. Dwa mecze zdołała zremisować: 2:2 w sparingu z Ghaną i na mistrzostwach świata z Argentyną 1:1. Pozostałe spotkania przegrała. W rozgrywkach Ligi Narodów Wyspiarze spisują się jak na razie tragicznie. W wyjazdowym pojedynku ze Szwajcarią polegli aż 0:6, a kilka dni później przegrali u siebie z Belgią 0:3.

Po pierwszym spotkaniu ze Szwajcarią selekcjoner Erik Hammren przeprosił kibiców za styl, jaki zaprezentował jego zespół. – Chcę przeprosić całą Islandię. To był żenujący wynik. Wszystko nam się posypało kiedy straciliśmy gola na 0:3. Biorę za to odpowiedzialność i wierzę w swój zespół, w to co robimy – stwierdził szwedzki szkoleniowiec.

Remis z mistrzami świata

W czwartek Islandia mierzyła się z Francją. Mistrzowie świata byli zdecydowanym faworytem tego meczu. Zastanawiano się, ile goli zaaplikują słabemu ostatnio rywalowi. Tymczasem goście niespodziewanie po 58. minucie prowadzili 2:0. Meczu jednak nie wygrali, bo stracili dwie bramki w cztery minuty. Z Helwetami chcą powalczyć o zwycięstwo.

Łatwo nie będzie, bo Szwajcaria w tym roku spisuje się solidnie. Co prawda kilka dni temu polegli w Lidze Narodów z Belgią 1:2, ale pokazała się z niezłej strony. Gospodarze gola na wagę  trzech punktów zdobyli w 84. minucie. Helweci po przylocie do Islandii narzekali jedynie na… niską temperaturę.

Bukmacherzy wątpią w sukces gospodarzy. Etoto na ich sukces proponuje kurs 4.10, a na Helwetów 1.95. Stawka na remis wynosi 3.65. Według nas to bardzo prawdopodobny wynik tego meczu. Nasz typ jest jednak inny: obie strzelą za 1.80.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO