Polska rozegra mecz towarzyski ze Szkocją?
09.03.2022

Po wczorajszym komunikacie FIFA wiemy już, że reprezentacja Polski awansowała do finału baraży o awans na Mundial. Ponadto, przełożony został mecz reprezentacji Szkocji z Ukrainą. Niewykluczone, że wobec tego dojdzie do spotkania towarzyskiego pomiędzy tymi zespołami.

W związku z rosyjską agresją, ukraińska federacja poprosiła o przełożenie meczu barażowego przeciwko Szkocji na termin czerwcowy. FIFA zaakceptowała tę prośbę i rzeczywiście konfrontacja obu drużyn odbędzie się za trzy miesiące w Glasgow.

Mecz towarzyski Polska – Szkocja?

Jak na łamach WP Sportowe Fakty poinformował Piotr Koźmiński, Polska oraz Szkocja negocjują rozegranie meczu towarzyskiego. Główną kwestią pozostaje to, kto miały być gospodarzem takiego starcia. Jedni i drudzy chcieliby taki mecz rozegrać u siebie.

Jeżeli spotkanie odbyłoby się w Polsce, podobno PZPN dochód z meczu chciały przeznaczyć na pomoc Ukrainie. Trudno jednak przewidzieć, gdzie takie starcie miałoby się ewentualnie odbyć. Przypomnijmy, że pierwotnie w tym terminie Biało-czerwoni mieli zagrać w Moskwie, a więc PZPN nie przygotowywał się na organizację domowego spotkania.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO