GKS Tychy zwalnia trenera! Artur Derbin odchodzi z klubu

08.04.2022

Karuzela trenerska rozkręciła się na dobre w Polsce. Tym razem jej ofiarą Artur Derbin, który prowadził GKS Tychy. Po niecałych dwóch latach kończy przygodę ze śląskim klubie, po trzeciej porażce z rzędu.

Siedem punktów w pierwszych trzech meczach i zerowy dorobek po kolejnych trzech spotkaniach. Tak wyglądały ostatnie dni trenera w klubie. Warto dodać, że Artur Derbin został zwolniony po meczach z ligową czołówką. GKS Tychy przegrał mecze z Chrobrym, Widzewem i Arką, a zatem piątym, drugim i trzecim zespołem I ligi. Tyszanie po tych spotkaniach są na 9. miejscu w tabeli z 37 punktami na koncie. To tylko trzy oczka straty do szóstej Sandecji, która otwiera strefę barażową.

Warto dodać, że Artur Derbin w ubiegłym sezonie zajął ze swoją drużyną trzecie miejsce w lidze. Wtedy jednak na drodze do Ekstraklasy stanął Górnik Łęczna. W górniczych derbach lepsza okazała się ekipa z Lubelszczyzny, która wygrała w półfinale baraży. Bilans trenera w tyskim klubie to 64 mecze, z których wygrał 29, zremisował 16 i przegrał 19.

GKS Tychy w najbliższej kolejce rozegra mecz dopiero w poniedziałek. Rywalem będzie Górnik Polkowice, a zespół poprowadzi duet trenerów z rezerw klubowych: Jarosław Zadylak i Przemysław Pitry.