Przepis o młodzieżowcu będzie nadal obowiązywał w przyszłym sezonie

24.05.2022

Dyskusje dotyczące przepisy o młodzieżowcu nie ustają. W ostatnich tygodniach kwestia ta mocno spolaryzowała polskie środowisko piłkarskie. Jeszcze niedawno wydawało się, że kontrowersyjny przepis przestanie obowiązywać wraz z końcem obecnego sezonu. Okazuje się jednak, że pozostanie on w mocy przez kolejny rok. 

O przyszłości przepisu o młodzieżowcu dyskutowano podczas poniedziałkowego zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pomimo trwających od kilku miesięcy konsultacji z klubami Ekstraklasy ora I ligi i planach dotyczących zlikwidowania przepisu, ostatecznie zdecydowano utrzymać go w mocy również na kolejny sezon.

Niejednogłośna decyzja

Do niedawna większość klubów Ekstraklasy i I ligi opowiadała się za zniesieniem przepisu o młodzieżowcu. Sporo zmieniło się jednak w ostatnich dniach. Wielu decydentów zaczęło zmieniać zdanie, a część z nich nie chciało w ogóle opowiadać się po żadnej ze stron. Ostatecznie sprawa usunięcia przepisu o młodzieżowcu nie została przegłosowana przez PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej utrzymuje, że przepis ma obowiązywać przez najbliższy sezon, a potem jego przyszłość zostanie ponownie rozważona.

Źródło: weszlo.com