PZPN opublikował listę przyjętych na kurs dyrektorów sportowych

22.07.2022

W Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej rusza właśnie pierwszy kurs dla dyrektorów sportowych. Premierowy rok zapowiada się niezwykle ciekawie. Wszystko przez zestaw osobowy. Listę nazwisk opublikował PZPN.

Na liście widnieją 24 nazwiska. W dużej mierze chodzi o osoby aktywne na swoich posadach. Krótko mówiąc chodzi o poszerzenie ich wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej. Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 19-20 września. Cały kurs potrwa od 12 do 14 miesięcy. W tym czasie dyrektorzy lub kandydaci na dyrektorów będą spotykać się w Białej Podlaskiej, ale tylko na początku. Później kursanci będą jeździć po klubach Ekstraklasy w ramach kursów wyjazdowych. W planach jest również odwiedzenie klubów zagranicznych. Warto dodać, że koordynatorem kursu będzie Tomasz Pasieczny, pracujący w Warcie Poznań.

Jest to kurs dedykowany dyrektorom sportowym klubów PKO BP Ekstraklasy oraz Fortuna 1. Ligi. Docelowo, za kilka lat ukończenie tego kursu ma być wymogiem do pełnienia tej funkcji w klubach dwóch najwyższych klas rozgrywkowych. Kurs prowadzony będzie głównie przez prelegentów zagranicznych – czytamy na stronie związku.

Kto na liście?

Sporo znajomych nazwisk. Marcin Dorna od lat pracujący w związku, ale także aktualni dyrektorzy – Jarosław Fojut ze Stali Rzeszów, Tomasz Rząsa z Lecha, Łukasz Masłowski z Jagiellonii, Veljko Nikitović z Górnika Łęczna, Roert Graf z Rakowa Częstochowa czy Tomasz Wichniarek z Widzewa. Warto dodać także obecność dwóch trenerów. Maciej Skorża obecnie pozostaje bez pracy, po rezygnacji z Lecha Poznań. Ponadto jest także Jacek Zieliński, opiekun Cracovii.

Lista osób zakwalifikowanych na kurs Dyrektora Sportowego PZPN:

Marcin Dorna
Dawid Dubas
Janusz Dziedzic
Jarosław Fojut
Paweł Golański
Robert Graf
Roman Koroza
Antoni Łukasiewicz
Paweł Magdoń
Stefan Majewski
Łukasz Masłowski
Łukasz Milik
Velijko Nikitović
Łukasz Piworowicz
Piotr Polczak
Maksymilian Rogalski
Tomasz Rząsa
Maciej Skorża
Dariusz Sztylka
Filip Świerczyński
Tomasz Wichniarek
Bogdan Wilk
Krzysztof Witkowski
Jacek Zieliński