Pewny awans Borussii Dortmund do drugiej rundy DFB Pokal

30.07.2022

W piątkowy wieczór rozpoczęły się rozgrywki w DFB Pokal. Bez problemów w kolejnej rundzie zameldowała się Borussia Dortmund, która ograła 1860 Monachium.

BVB było zdecydowanym faworytem tego spotkania, co potwierdziło już w pierwszej połowie. Goście objęli prowadzenie już w 8. minucie, kiedy do siatki trafił Donyell Malen – po strzale byłego zawodnika PSV piłka odbiła się od dwóch słupków i zatrzepotała w siatce.

Losy spotkania ostatecznie rozstrzygnięte zostały w 31. oraz 35. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisali się Jude Bellingham oraz Karim Adeyemi. Pomocną dłoń do BVB wyciągnął bramkarz gospodarzy, który nie najlepiej zachował się zwłaszcza przy trafieniu Niemca. Dla Adeyemi’ego była to premierowa bramka w barwach nowego klubu.

Tempo meczu zupełnie siadło po zmianie stron, a wynik nie uległ już zmianie. BVB wygrało 3:0 i pewnie zameldowało się w drugiej rundzie DFB Pokal.

1860 Monachium – Borussia Dortmund 0:3
Gole: 0:1 Malen; 0:2 Bellingham; 0:3 Adeyemi