Grzegorz Lato nie zostawia suchej nitki na reprezentancie Polski
16.11.2018

Czwartkowe spotkanie naszej kadry to kolejny mecz Jerzego Brzęczka, który był głośno komentowany w mediach. Polska reprezentacja przegrała z Czechami 0-1. Słaba gra oraz fatalne wyniki powodują liczne dyskusje na temat nie tylko trenera, ale również piłkarzy. Były prezes PZPN, Grzegorz Lato podzielił się swoimi spostrzeżeniami względem pewnego zawodnika. 

Trudno wyróżnić jakiegokolwiek kadrowicza ze wspominanej rywalizacji. Cały zespół zagrał mocno poniżej oczekiwań, a przegrane spotkanie z naszym południowym sąsiadem to już piąty mecz Jerzego Brzęczka bez zwycięstwa reprezentacji. Rozczarowujące wyniki rozpoczęły oczywiście dyskusje na temat przyszłości byłego trenera Wisły Płock w kadrze. Na ogromną reprymendę muszą przygotować się także piłkarze.

Słowa krytyki w kierunku Jakuba Błaszczykowskiego skierował Grzegorz Lato. Były prezes PZPN w rozmowie z “WP SportoweFakty” podaje w wątpliwość uczestnictwo piłkarza Wolfsburga w zgrupowaniach kadry – On w ogóle nie gra w klubie. Był z kadrą na dużych turniejach, ale to nie jest powód, żeby teraz na niego stawiać. Gdyby w reprezentacji regułą było granie za zasługi, to oglądalibyśmy tam 45-latków. Za moich czasów nie było mowy, żeby w kadrze występował ktoś wyłącznie za dokonania. Sprawa była prosta: byłeś w formie – grałeś, a jeśli nie, to cię nie było. 

Co ciekawe, nie są to pierwsze takie słowa Grzegorza Laty skierowane w stronę Jakuba Błaszczykowskiego. Były prezes PZPN przed EURO 2016 stwierdził, że Kuba nie powinien jechać na turniej ze względu na fakt, że nie gra regularnie w klubie.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO