Kalidou Koulibaly zostanie najdroższym obrońcą w historii?!
20.11.2018

75 milionów funtów – taką kwotę Liverpool zapłacił prawie rok temu za Virgila van Dijka. Jak donoszą włoskie media, rekord transferowy Holendra szybko może zostać pobity. Kalidou Koulibaly jest bowiem w kręgu zainteresowań giganta z Premier League. 

Oczywiście van Dijk nie jest aktualnie najdroższym zawodnikiem globu. Ten tytuł dzierży Neymar, który zamienił Barcelonę na Paryż. Piłkarz “The Reds” jest natomiast najdroższym defensorem. Transfer holenderskiego obrońcy był swego czasu głośno komentowany w mediach społecznościowych. Narodziła się bowiem grupa, która stanowczo twierdziła, że van Dijk nie jest wart tych pieniędzy.

Virgil bardzo szybko zamknął usta krytykom. Defensor od swojego pierwszego spotkania w barwach “The Reds” jest liderem obrony. Nikt aktualnie nie kwestionuje już pieniędzy, jakie wydał Liverpool na piłkarza. Transfer van Dijka wywołał jednak kompletną zmianę rynku. Kluby zaczęły o wiele bardziej cenić swoich obrońców. Podobne stanowisko prezentuje Napoli. Włoski zespół nie zamierza sprzedać swojego wartościowego defensora za małe pieniądze.

Kalidou Koulibaly, bo o nim mowa, od kilku sezonów jest głównodowodzącym defensywy Napoli. Z tego powodu, Aurelio De Laurentiis wywindował za piłkarza ogromną kwotę. Klub chce otrzymać około 100 milionów euro (89 milionów funtów).

Co ciekawe, niewykluczone, że w najbliższym czasie zgłosi się zespół z wymaganymi pieniędzmi. Według ostatnich doniesień, Manchester United wystosował ofertę opiewającą na 80 milionów funtów. Napoli odrzuciło jednak propozycje.

Czy Senegalski obrońca jest wart takich pieniędzy?

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO