Dominik Holec zostanie bramkarzem Lecha Poznań

03.01.2023

Coraz więcej wskazuje na to, że Dominik Holec zostanie nowym bramkarzem Lecha Poznań. Informację o przesądzonych przenosinach Słowaka do ekipy mistrza Polski w poniedziałek podał Sebastian Staszewski.

Holec zostanie bramkarzem Lecha Poznań

Dominik Holec to golkiper, którego klubem jest Sparta Praga. Słowak ma zostać wypożyczony z czeskiego zespołu do Lecha na najbliższe pół roku. Po tym czasie jego umowa ze Spartą wygaśnie, ale Kolejorz ma zagwarantować sobie możliwość przedłużenia umowy z bramkarzem.

28-latek ma zastąpić Artura Rudkę, który został sprowadzony na Bułgarską w lecie, ale nie podołał wyzwaniu. Ukrainiec wyraźnie przegrał rywalizację z Filipem Bednarkiem, który obecnie jest zdecydowanym numerem jeden pomiędzy słupkami bramki Lecha.

Pingot wypożyczony

Jednocześnie w poniedziałkowe południe Lech Poznań poinformował o tym, że wypożyczony do pierwszoligowej Odry Opole został Maksymilian Pingot. 19-letni obrońca spędzi w Opolu najbliższe 1,5 sezonu, ale Lech zagwarantował sobie możliwość skrócenia tego wypożyczenia w każdym kolejnym okienku transferowym.