Puchar Świata w Zakopanem – typy, promocje na skoki narciarskie

12.01.2023

Dopiero co zakończyły się emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni, a już przed nami kolejne zmagania skoczków – tym razem w Zakopanem. Faworytem do zwycięstwa jest oczywiście Dawid Kubacki, ale rosnąca forma Kamila Stocha i jego zwycięstwa na tym obiekcie w przeszłości sprawiają, że także 35-latek ma prawo myśleć chociażby o miejscu na podium. 

Puchar Świata w Zakopanem – poprzedni zwycięzcy

16 stycznia 2022: Marius Lindvik
14 lutego 2021: Halvor Egner Granerud
13 lutego 2021: Rjoju Kobayashi
17 stycznia 2021: Marius Lindvik
26 stycznia 2020: Kamil Stoch

Puchar Świata w Zakopanem – typy

Wśród faworytów należy upatrywać oczywiście zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni – Halvora Egnera Graneruda. Norweg zna już smak zwycięstwa w Zakopanem, ponieważ wygrywał na tym obiekcie w 2021 roku, kiedy to był w świetnej dyspozycji. Także w nadchodzący weekend możemy spodziewać się po jego stronie udanych skoków. Poza Norwegiem w stawce może liczyć się także Anze Lanisek, który ciągle goni Dawida Kubackiego w klasyfikacji Pucharu Świata.

Jeśli mówimy o Zakopanem, to od razu na myśl przychodzą nam Polacy. W historii zawodów to właśnie nasi kadrowicze mają najwięcej zwycięstw na tym obiekcie (12) i czwarte miejsce licząc największą liczbę miejsc na podium (25). Mamy nadzieję, że za sprawą Dawida Kubackiego, Kamila Stocha czy Piotra Żyły uda się naszym skoczkom poprawić ten wynik.

Naturalnie największe szanse przyznaje się Kubackiemu. Co ciekawe, Kubacki tylko raz w historii stanął na podium w Zakopanem. Królem Wielkiej Krokwi naturalnie jest Kamil Stoch aż z pięcioma zwycięstwami na koncie.

Puchar Świata w Zakopanem – promocje

Z okazji zawodów w Zakopanem, Superbet przygotował dla swoich graczy specjalną promocję. Kurs 100 na to, że jakikolwiek polski skoczek znajdzie się na podium w konkursie w Zakopanem. Jak dołączyć do tej promocji?

  • Zarejestruj się w Superbet z kodem SBTOP tuż przy rejestracji na Superbet -> TUTAJ
  • Wpłać 50 zł na konto główne.
  • Zagraj za 2 zł z konta głównego na zakład: Polak znajdzie się w TOP3 konkursu w Zakopanem  -> TUTAJ

Na przykładzie Dawida Kubackiego: jeśli np. Dawid Kubacki znajdzie się w TOP 3 w Zakopanem, gracz otrzyma 200 zł w formie bonusu oraz standardową stawkę za kupon. Tyczy się to oczywiście także Piotra Żyły, Kamila Stocha i innych polskich skoczków.

DAWID KUBACKI ZNAJDZIE SIĘ NA PODIUM W PŚ W ZAKOPANEM: