Enzo Fernandez piłkarzem Chelsea. Nowy rekord transferowy Premier League

01.02.2023

Zimowe okno transferowe zakończone. W styczniu na rynku najbardziej aktywna była Chelsea. Londyński klub wydał na wzmocnienia ponad 350 milionów euro. Najgłośniejszą transakcję „The Blues” sfinalizowali w ostatnim dniu okna. Nowym piłkarzem Chelsea został Enzo Fernandez, który kosztował 121 milionów euro. Jest to rekord transferowy Wielkiej Brytanii.

Chelsea z pewnością nie próżnowała na rynku transferowym. Do zespołu dołączyli bowiem Joao Felix, David Datro Fofana, Andrey Santos, Malo Gusto, Noni Madueke, Benoit Badiashile i Mykhaylo Mudryk. W ostatnich godzinach okienka zarząd „The Blues” pracował nad największą transakcją. Chelsea starała się dopiąć przenosiny Enzo Fernandeza.

Rekord transferowy Wielkiej Brytanii

Ostatecznie „The Blues” dopięli swego. We wtorkowy wieczór Benfica wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, iż Enzo Fernandez został piłkarzem Chelsea, a londyński klub wydał na tego zawodnika 121 milionów euro. Jest to rekord transferowy Wielkiej Brytanii i jednocześnie szósty największy transfer w historii.

Do tej pory najdroższym piłkarzem na Wyspach był Jack Grealish. Z kolei nieustannie najdroższym zawodnikiem w historii futbolu pozostaje Neymar, za którego PSG zapłaciło 222 miliony euro.