Mbappe: “To najlepszy zawodnik, przeciw któremu grałem w tym roku”
06.12.2018

Kylian Mbappe mimo młodego wieku zdążył już w swojej karierze doświadczyć całkiem sporo. Liga Mistrzów, gra na największych stadionach w Europie, dzielenie szatni z takimi zawodnikami jak Neymar czy Buffon, stawianie czoła naprawdę trudnym rywalom. Niespełna 20-letni zawodnik wyznał, który z rywali, z jakimi zmierzył się w mijającym roku, zrobił na nim największe wrażenie. Okazuje się, że był nim… Eden Hazard.

– W meczu z Belgią, w półfinale mistrzostw świata, był bardzo imponujący, wciąż szanując grę. Kiedy musi podać piłkę, bo gra tego wymaga, robi to bez żadnych skrupułów. Czasami znajdowałem się pięć metrów od niego i byłem zadziwiony szybkością jego ruchów, z piłką trzymaną cały czas blisko stopy, ciagle przetwarzającego informacje z głową uniesiona do góry. Nie ma takie przestrzeni, której nie widzi – opisał zawodnika Chelsea Francuz.

Niesamowite, jak chłodne i racjonalne myślenie wykazuje Mbappe mając zaledwie 19 lat. Nie dość, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co musi robić, by osiągnąć szczyt i na nim pozostać, równie dobrze ocenia świat wokół siebie. Pewnie między innymi z uwagi na to dostaje pytania, zarezerwowane w większości przypadków dla zawodników po trzydziestce, typu:

– Co myślisz o tym zawodniku?
– Tak, to bardzo utalentowany chłopak, wróżę mu wielką przyszłość, na boisku wygląda niesamowicie dojrzale (~Mbappe, 19)

Wracając do Edena, wypada zgodzić się z każdym słowem Mbappe. Belg jest obecnie prawdopodobnie w najlepszej formie w karierze, a fani Chelsea drżą, czy zostanie na Stamford Bridge. Latem się udało, ale kto wie, czy zakusy Realu Madryt w końcu nie przyniosą skutku…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!