Trener do reporterki: “Nie mogę słuchać tych głupot. Idź do domu i przygotuj obiad”
09.12.2018

W ostatniej kolejce serbskiej SuperLigi Crvena Zvezda pokonała Napredak Krusevac 3:0. Dla nas jednak nie jest to wiadomością dnia, w końcu serbska piłka mało kogo interesuje. Trudno jednak przejść obojętnie obok wydarzenia, które miało miejsce na przedmeczowej konferencji.

Wśród wielu typowych pytań, które trenerzy zwykle słyszą od dziennikarzy, znalazła się “perełka”, która wyprowadziła z równowagi szkoleniowca gości.

Jedna z reporterek zapytała o zmiany taktyczne, które miały miejsce w drugiej połowie wcześniejszego meczu Napredaku. Milorad Kosanović pękł i zapominając o jakimkolwiek szyku odparł: – Nie mogę już słuchać tych głupot. Pani się wydaje, że zna się na piłce. Idź do domu i przygotuj obiad.

Zważywszy na pochodzenie 67-latka, od razu pojawiły się komentarze, jak: “typowy jugol”. Odcinając się jednak od temperamentu Chorwatów, mamy tu do czynienia z widoczną różnicą pokoleniową. My wiemy już, że – wbrew pozorom – istnieją kobiety kochające piłkę nożną, poświęcające jej czas i mające wiedzę, której mógłby pozazdrościć niejeden mężczyzna. Dla wielu starszych to jednak wciąż sport, o którym mogą wypowiadać się jedynie przedstawiciele “płci brzydkiej” –  “przecież kobiety są od gotowania i siedzenia w domu”…

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!