Mason Mount jedną nogą w Manchesterze United

03.07.2023

Mason Mount w poniedziałek 3 lipca ma przejść testy medyczne przed transferem do Manchesteru United. Pozostały zatem tylko formalności, aby wychowanek Chelsea zmienił klub. Czerwone Diabły mają zapłacić za Anglika z bonusami 60 milionów funtów.

Manchester United o krok od finalizacji transferu Mounta

Według medialnych doniesień Mason Mount przeniesie się wkrótce do Manchesteru United. Anglikowi pozostał rok kontraktu w Chelsea. Transfer jest już na ostatniej prostej, a zawodnik ma przejść w poniedziałek testy medyczne. Czerwone Diabły mają zapłacić za Anglika 55 milionów funtów + 5 milionów funtów w bonusach (łącznie niespełna 70 milionów euro). Według medialnych doniesień Mason Mount ma podpisać z Manchesterem United kontrakt ważny do 30 czerwca 2028 roku z opcją przedłużenia o 12 miesięcy. To kolejny zawodnik, który opuści Chelsea w letnim okienku transferowym. Do tej pory byli to między innymi Havert, Kante, Koulibaly, Kovacic, Mendy. Manchester United wygrał walkę o podpis Masona Mounta z Bayernem, Liverpoolem, Newcastle i Arsenalem.

Mount jednak nie będzie następcą Lamparda

Wychowanek Chelsea mógł zostać legendą swojego klubu. Kariera Masona Mounta zmierzała w tym kierunku. Już od szóstego roku życia był związany z The Blues. Gdy rozpoczął karierę seniorską trudno było mu przebić się do podstawowego składu Chelsea, dlatego został wypożyczony. Najpierw trafił do Vitesse, a następnie grał w Derby. Na wypożyczeniach spisywał się bardzo dobrze, dlatego dostał szansę w Chelsea, w której grał regularnie od sezonu 2019/2020. W swojej najlepszej kampanii w Premier League zrobił double-double, strzelił 11 goli i zanotował 10 asyst. Miniony sezon nie był już tak udany (jak dla całej Chelsea), a Mason dodatkowo zmagał się z kontuzją. Obecnie przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 60 milionów euro.

Fot. Pressfocus