Javi Galan kolejnym wzmocnieniem defensywy Atletico

03.07.2023

Atletico Madryt na początku okienka transferowego wzmacnia swoją defensywę. Na ostatniej prostej jest transfer Javiego Galana, który jak w przypadku Azpilicuety, zostanie wkrótce oficjalnie ogłoszony. 28-latek reprezentował barwy Celta Vigo.

Atletico wzmacnia defensywę, do klubu trafi Javi Galan

Javi Galan przejdzie dzisiaj testy medyczne przed transferem do Atletico Madryt. Ma podpisać trzyletni kontrakt, ważny do lipca 2026 roku. Cała transakcja ma zamknąć się w kwocie 4-5 milionów euro, a do Celty Vigo ma dodatkowo powędrować Manu Sanchez. Jest to kolejne wzmocnienie defensywy Atletico w tym okienku transferowym. Los Colchoneros domykają także transfer Cesara Azpilicuety.

Javi Galan lekarstwem na defensywę Atleti?

Atletico Madryt znane jest ze swojego defensywnego stylu gry. W ostatnich dwóch sezonach stołeczny klub tracił jednak więcej bramek niż miało to miejsce we wcześniejszych kampaniach. Przeważnie w ostatnich latach tracił mniej niż 30 goli w lidze, a zdarzył się sezon, gdzie przeciwnicy tylko 18 razy pokonali bramkarza Atleti. W ostatnich dwóch sezonach liczba straconych goli była jednak zdecydowanie wyższa. Poprzednia kampania zakończyła się utratą 33 bramek, a jeszcze wcześniej bramkarze Los Colchoneros kapitulowali 43 razy.

Javi Galan po przejściu do Celty Vigo zaczął się wyróżniać. 28-latek jest jednym z najlepszych lewych obrońców w lidze. W poprzedniej kampanii popisał się trzema asystami.

Fot. Pressfocus