Steven Gerrard trenerem w Arabii Saudyjskiej

03.07.2023

Steven Gerrard pozostawał bezrobotny od października. Jak podają media przyjął ofertę z Arabii Saudyjskiej. Od dzisiaj zostanie trenerem Ettifaq FC.

Steven Gerrard został trenerem Ettifaq FC

Steven Gerrard pozostawał bez pracy od października 2022 roku. Ostatnim klubem angielskiego szkoleniowca, była Aston Villa. Jak informują media, objął stanowisko trenera saudyjskiego klubu Ettifaq FC. Po transferze Cristiano Ronaldo, Arabia Saudyjska inwestuję w swoją ligę, sprowadzając do niej wielkie nazwiska z Europy. Po transferach czołowych piłkarzy nadszedł czas na trenerów. Zespół Ettifaq FC zakończył sezon na 7. miejscu w tabeli.

Kariera Gerrarda na ławce trenerskiej

Steven Gerrard trenerską karierę rozpoczął w 2017 roku, prowadził młodzieżowe drużyny Liverpoolu, gdzie zbierał szlify. Pierwsze poważne wyzwanie na ławce trenerskiej rozpoczął w 2018 roku, obejmując Glasgow Rangers. Podczas pracy w Szkocji w sezonie 2019/2020 dotarł do finału SFA Cup, gdzie uległ Celticowi Glasgow. W sezonie 2020/2021 zdobył mistrzostwo ligi szkockiej. Następnie 11 listopada 2021 roku został managerem Aston Villi. Drużynę z Premier League poprowadził 40 razy, z czego wygrał 13 spotkań, a w 19 meczach poniósł porażkę. Został zwolniony ze stanowiska managera w październiku 2022 roku.

Fot. Pressfocus