Inigo Martinez został zawodnikiem Barcelony

06.07.2023

Barcelona mimo kłopotów finansowych sprowadza do siebie nowych zawodników. Do Dumy Katalonii dołączył Inigo Martinez. Doświadczony stoper podpisał dwuletni kontrakt.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Inigo Martinez podpisał dwuletni kontrakt z Barceloną

Barcelona dokonała drugiego transferu w letnim okienku transferowym. Z Dumą Katalonii związał się Inigo Martinez, a wcześniej został zakontraktowany Ilkay Gundogan. Barcelona nie wydała na transfery żadnych środków, ponieważ obaj piłkarze byli wolnymi agentami. Inigo Martinez związał się z klubem dwuletnią umową. Według doniesień dziennika „Sport”, ma zarabiać aż 9 milionów euro brutto za sezon gry.

Inigo Martinez zasili środek obrony

Inigo Martinez jest niedocenianym środkowym obrońcą, dlatego niektórzy mogą sceptycznie spoglądać na ten ruch Barcelony. Doświadczony Hiszpan z pewnością będzie solidnie wspierał defensywę Dumy Katalonii. 32-latek całą karierę spędził w La Liga. Swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Realu Sociedad, którego jest wychowankiem. Grał w barwach drużyny z San Sebastian 6,5 roku. 30 stycznia 2018 roku został kupiony przez Athletic Bilbao za 32 miliony euro. W ostatnim sezonie Inigo hamowały kontuzje, dlatego rozegrał tylko 15 spotkań w La Liga.

Fot. fcbarcelona.com