John Yeboah jedną nogą w Rakowie Częstochowa

06.07.2023

Media są zgodne, transfer Johna Yeboaha do Rakowa Częstochowa jest już tylko kwestią czasu. Kluczowy zawodnik Śląska Wrocław ma kosztować 1,5 miliona euro. Byłby to drugi najdroższy transfer w historii Ekstraklasy.

John Yeboah wkrótce zmieni barwy

John Yeboah był zbawcą Śląska Wrocław w poprzednim sezonie. Gdyby nie poczynania Niemca, to klub mógłby podzielić los Lechii Gdańsk. O zainteresowaniu piłkarzem przez Raków mówiło się już od dłuższego czasu. Według medialnych doniesień kluby już ustaliły wszelkie szczegóły, a transfer jest kwestią czasu. Yeboah ma kosztować około 1,5 miliona euro. Byłby to drugi najdroższy transfer w historii Ekstraklasy.

Raków reaguje na poczynania rywali

Raków Częstochowa nie może pozostawiać bierny podczas trwającego rynku transferowego, patrząc na to jak zbroją się Legia Warszawa i Lech Poznań. Mistrz Polski dokonał podobnego wzmocnienia co Wojskowi, sprowadzając Marca Guala. Raków także postawił na sprawdzonego na ekstraklasowych boiskach wyróżniającego się piłkarza. John Yeboah dysponuje sporym potencjałem, a kontuzja Lopeza przyspieszyła transfer. Były młodzieżowy reprezentant Niemiec zagrał dla Śląska Wrocław w 36 meczach w których strzelił 13 bramek i zanotował dwie asysty.

Fot. Pressfocus