Przemysław Tytoń znalazł klub. Polski bramkarz będzie występował w MLS!
13.12.2018

Od 31 sierpnia 2018 roku Przemysław Tytoń pozostawał bez drużyny. Ostatni klub bramkarza, Deportivo La Coruna rozwiązał z nim kontrakt, choć Polak miał ważną umowę do końca sezonu 2018/2019. Przez kilka miesięcy, Tytoń nie mógł znaleźć dla siebie miejsca. Pomocną dłoń do zawodnika wyciągnął zespół z MLS.

Przeprowadzka Przemysława Tytonia ze Stuttgartu do Deportivo z pewnością nie była udana. Polski goalkeeper rozegrał w barwach niemieckiego zespołu 30 spotkań w lidze. Po tym jak Tytoń przeniósł się do Hiszpanii, jego liczba występów znacząco zmalała. Wystarczy powiedzieć, że przez dwa lata, Polak rozegrał łącznie 15 spotkań w LaLiga.

Zarząd klubu po sezonie 2017/2018 doszedł do wniosku, że przyszłość zawodnika w drużynie nie ma kompletnie sensu. Deportivo rozwiązało więc kontrakt z bramkarzem, pozostawiając go na początku września bez klubu. Dość długo trwały poszukiwania byłego reprezentanta naszej kadry. Przemysław Tytoń ostatecznie znalazł nową drużynę. Polak będzie występować w MLS.

Umowę z piłkarzem podpisał klub FC Cincinnati. Jest to zespół, który od 2019 roku będzie występować w MLS. Aktualnie w ekipie ze stanu Ohio występuje tylko jeden bramkarz. Jest to 26-letni Amerykanin, Spencer Richey. W związku z taką sytuacją, Tytoń ma spore szanse, by regularnie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej Stanów Zjednoczonych.

Polak zdążył już skomentować swój transfer – Bardzo podoba mi się projekt klubu. Wierzę w ten plan i chcę być częścią tego projektu. Myślę, że to właściwy moment, by zacząć coś nowego. Dlatego zdecydowałem się na podpisanie umowy z klubem. Razem możemy stworzyć coś nowego. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć polskiemu bramkarzowi wszystkiego najlepszego. Patrząc na to, jak rozwija się w ostatnich latach MLS, przeprowadzka do tej ligi wydaje się rozsądnym posunięciem.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!