Benjamin Pavard przymierzany do Manchesteru City

14.07.2023

Manchester City jak dotąd sprowadził tylko Mateo Kovacicia. Niepewna jest przyszłość Kyle Walkera, dlatego obecny mistrz Anglii szykuje kolejny transfer. Według informacji podanych przez Fabrizio Romano, na celowniku City znalazł się Benjamin Pavard.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Wymiana na linii Bayern Monachium – Manchester City?

Kyle Walker z City ma kontrakt ważny jeszcze rok. Fakt ten chce wykorzystać Bayern i sprowadzić Anglika z mniejsze pieniądze. Ostatnio media spekulowały, że prawy obrońca Obywateli jest na liście życzeń Bawarczyków. Dlatego Manchester City rozpoczął poszukiwania następcy Walkera w razie jego odejścia z klubu . Możliwa jest wymiana na linii Bayern – City, ponieważ to właśnie w Benjaminie Pavardzie, City widzi następce Kyle Walkera. Wydaje się, że byłby to dobry ruch dla Obywateli. 27-letni mistrz świata z 2018 roku jest młodszy od prawego defensora reprezentacji Anglii o 6 lat i prezentuje równie wysoki poziom gry.

Benjamin Pavard statystyki

Benjamin Pavard urodził się w Maubeuge, niedaleko Lille gdzie rozpoczął swoją piłkarską karierę. W swoim debiutanckim sezonie rozegrał 17 spotkań. Miał wtedy 19 lat. Po roku gry dla ekipy z Ligue 1 przeniósł się do Stuttgartu za 5 milionów euro. Przez 3 lata gry dla Stuttgartu wystąpił w 84 meczach. Jego dobra postawa w Bundeslidze oraz świetna forma na mistrzostwach świata 2018 roku, w którym Francja zdobyła tytuł, zaowocowała transferem do Bayernu Monachium. Bawarczycy musieli zapłacić za Pavarda 35 milionów euro. Jak dotąd dla Bayernu rozegrał 111 spotkań. Swoją kadrę narodową reprezentował 49 razy. Podczas swojej przygody z piłką odniósł następujące sukcesy:

  • 4x Mistrzostwo Niemiec
  • Puchar Niemiec
  • Klubowe Mistrzostwa Świata
  • Superpuchar UEFA
  • Superpuchar Niemiec
  • Liga Narodów
  • Mistrzostwo Świata

Fot. PressFocus