Oficjalnie: Bamba piłkarzem Celty Vigo

18.07.2023

Celta Vigo zajęła dopiero 13. miejsce w poprzednich rozgrywkach La Liga, dlatego w klubie zaszły zmiany. Na ławce trenerskiej zasiadł Rafa Benitez, a Celta może się także pochwalić transferem Jonathana Bamby.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Bamba zawodnikiem Celta Vigo

Jonathan Bamba został oficjalnie zawodnikiem Celty Vigo. Zawodnik dołączył do hiszpańskiego klubu na zasadzie wolnego transferu, a więc drużyna z La Liga pozyskała go za darmo. Jonathan Bamba podpisał trzyletni kontrakt i z pewnością będzie solidnym wzmocnieniem drużyny.

Celta Vigo po rozczarowującej poprzedniej kampanii postanowiła sporo zmienić. Do klubu trafił nowy trener – Rafa Benitez. Oprócz Bamby, ściągnięto także między innymi Manu Sancheza i Carlesa Perez (wcześniej był wypożyczony).

Jonathan Bamba może być nową gwiazdą drużyny

Jonathan Bamba jest w obecnie najlepszym okresie dla piłkarza. Ma 27 lat, a więc w parze z wysokimi umiejętnościami idzie także doświadczenie. Były zawodnik Lille jest po dobrym sezonie. W 34 meczach Ligue 1 strzelił sześć bramek i zanotował siedem asyst. W Les Dogues spędził pięć sezonów i może pochwalić się tytułem mistrza Francji. Iworyjczyk gra najczęściej jako skrzydłowy. Przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 20 milionów euro.

Fot. rccelta.es