Oficjalnie: Benjamin Mendy piłkarzem Lorient!

19.07.2023

Niedawno głośno było o Benjaminie Mendym. Francuz został uniewinniony z zarzutów gwałtu. Piłkarz wrócił do profesjonalnego futbolu. Został oficjalnie zawodnikiem Lorient.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Benjamin Mendy piłkarzem Lorient, złe chwile za nim

Benjamin Mendy po trudnych ostatnich latach może odetchnąć z ulgą. Został uniewinniony przez sąd w związku z oskarżeniami o gwałt. Gdy jednak Mendy był osobą podejrzaną miał sporą przerwę od piłki nożnej.

Do 29-latka uśmiechnęło się szczęście. Po uniewinnieniu znalazł nowy klub. Francuz podpisal dwuletni kontrakt z nowym klubem – Lorient. Obrońca już występował z Ligue 1, ale w barwach Marsylii i Monaco. Benjamin Mendy trafił do nowej drużyny w ramach wolnego transferu. Ten ruch wzbudził taką sensację, że strona Lorient nie wytrzymał obciążenia serwerów.

Solidny obrońca

Benjamin Mendy seniorską karierę rozpoczął w barwach Le Havre. Wyróżniający się zawodnik po dwóch latach trafił do francuskiej elity. Najpierw grał w Marsylii, a następnie trafił na rok do Monaco. 24 lipca 2017 roku obrońca został kupiony przez Manchester City za 57,5 miliona euro. W Premier League rozegrał 50 spotkań, strzelił dwa gole i zanotował 11 asyst.

Fot. Pressfocus