Czy to koniec sagi transferowej Kyliana Mbappe?

22.07.2023

Saga transferowa związana z Kylianem Mbappe dłuży się w nieskończoność, ale wkrótce może się zakończyć. Według doniesień Francuz nie pojedzie z klubem na tournee do Japonii, a włodarze PSG wystawili Mbappe na listę transferową.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Kylian Mbappe nie pojedzie na zgrupowanie do Japonii

Jak donoszą media, Kylian Mbappe został skreślony z obozu przygotowawczego Paris Saint-Germain do Japonii. Oznacza to, że Francuz nie będzie trenował z zespołem i nie weźmie udziału w kilku przedsezonowych sparingach, między innymi z Interem. Informację potwierdziło wiele źródeł, a wśród nich Fabrizio Romano.

Co dalej z Kylianem Mbappe?

Media w związku z całą tą sprawą przewidują dwa możliwe scenariusze. Pierwszy z nich zakłada sprzedaż Kyliana Mbappe już teraz za około 100 milionów euro i z powodu potencjalnej sprzedaży nie pojechał na zgrupowanie. Zdecydowanym faworytem z wyścigu o podpis Francuza jest Real Madryt, który zabiega o napastnika od kilku sezonów. PSG za Mbappe zapłaciło 180 milionów euro, a więc tylko część z tej kwoty zostałaby odzyskana.

L’Equipe za to donosi, że PSG postawiło Kylianowi Mbappe ultimatum. Według tego scenariusza Mbappe ma być dogadany już z Realem Madryt w sprawie odejścia za rok za darmo. Paryżanie mają zagrać więc bardzo ostro i albo Mbappe podpisze kontrakt albo musi sobie szukać nowego klubu. Do czasu aż stanowisko Kyliana nie będzie jasne, ma nie występować w zespole.

Paryżanie w tym sezonie dokonali kilku wzmocnień, ale ich priorytetem było zachowanie Kyliana w zespole. Do klubu dołączyli między innymi Marco Asensio i Milan Skriniar.

Sprawdź zakłady na transfery w BETFAN.

Fot. Pressfocus