Asensio i Skriniar oficjalnie w PSG

06.07.2023

Marco Asensio i Milan Skriniar zostali w czwartek oficjalnie zaprezentowani jako piłkarze PSG. Paryżanie dokonują rozsądnych transferów i po raz kolejny będą starać się o triumf w Lidze Mistrzów.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Marco Asensio i Milan Skriniar piłkarzami PSG

Paris Saint-Germain ogłosiło wczoraj przybycie nowego trenera – Luisa Enrique, a dzisiaj zaprezentowało dwóch nowych piłkarzy. Mało kto mógłby się spodziewać, że tacy zawodnicy jak Marco Asensio i Milan Skriniar będą do wyciągnięcia za darmo. Obaj nie dogadali się ze swoimi klubami i trafili do stolicy Francji jako wolni agenci. Marco Asensio podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku.

Milan Skriniar związał się z PSG na dłuższy okres. Były obrońca Interu podpisał umowę do 2028 roku.

Skriniar i Asensio mogą decydować o sile PSG

Milan Skriniar w Interze niesamowicie się rozwinął, a od kilku lat jest czołowym obrońcą Serie A. Szybko doskakuje do przeciwnika, dysponuje niesamowitymi warunkami fizycznymi i potrafi dobrze wyprowadzić piłkę. Skriniar nie może dobrze wspominać końcówki sezonu. Nabawił się kontuzji i nie mógł pomóc Interowi w finale Ligi Mistrzów.

Marco Asensio od lipca 2015 roku związany był z Realem Madryt. Wielu ekspertów widziało w nim przyszłą gwiazdę Królewskich. Asensio szybko się rozwinął i zdobywał ładne bramki, ale nie grał na tyle dobrze, aby na stałe być pierwszym wyborem w Realu. W minionej kampanii doskonale odnajdywał się w roli zmiennika. W La Liga strzelił dziewięć bramek i zanotował sześć asyst.

Fot. PSG Official Site