Wolfsburg prowadzi negocjacje z Gosensem

23.07.2023

Jak donoszą media, a między innymi Fabrizio Romano, Robin Gosens znalazł się w kręgu zainteresowań Wolfsburga. Piłkarz prowadzi negocjacje w Wilkami.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Wolfsburg chce zatrudnić Gosensa

Robin Gosens znalazł się w kręgu zainteresowań Wolfsburga. Niemcem interesowało się kilka klubów Bundesligi, a między innymi Union Berlin. Jak donosi Fabrizio Romano, Wolfsburg zaczął naciskać na transfer. Strony prowadzą już negocjacje. 29-latek ma kontrakt ważny jeszcze przez trzy lata. Według portalu Transfermarkt jest warty 15 milionów euro i prawdopodobnie mniej więcej tyle Wolfsburg musiałby zapłacić za Niemca.

Gosens w cieniu Dimarco

Robin Gosens miał wejść w buty Ivana Perisica. Zadanie miał bardzo trudne, ale przybył do Interu jako jeden z najlepszych zawodników Atalanty. Gosens nie grał jednak tak skutecznie jak w La Dei. Dodatkowo przegrał walkę o pierwszy skład z Federico Dimarco. Wychowanek Interu niezwykle rozwinął się na wypożyczeniu w Veronie. Po powrocie do macierzystego klubu wyrósł na jednego z czołowych wahadłowych i to Włoch był pierwszym wyborem Simone Inzaghiego.

Robin Gosens będąc świadomy swojej sytuacji postanowił szukać nowego klubu. Niemiec chciałby wystąpić podczas Euro 2024, które będzie rozgrywane w jego ojczyźnie. Musi więc znaleźć drużynę, która będzie mu pozwalała na regularną grę. Gosens w poprzednim sezonie zagrał w 32 ligowych spotkaniach i strzelił trzy gole. W większości z nich wchodził z ławki rezerwowych.