Raul Jimenez zostanie piłkarzem Fulham

24.07.2023

Wiele wskazuje na to, że Fulham opuści Aleksandar Mitrović. Stołeczna drużyna z Anglii już teraz dokonuje transferu następcy Serba. Jak donosi Fabrizio Romano, Raul Jimenez zostanie nowym zawodnikiem ekipy Fulham.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Mitrović zdecydowany na opuszczenie Fulham

W ostatnim czasie media podawały, że kilka saudyjski klubów pytało Fulham o Aleksandara Mitrovicia. Oficjalna ofertę transferową złożył Al-Hilal. Angielski zespół nie przyjął jednak propozycji Saudyjczyków, chcąc 52 milionów euro za piłkarza. Serb uważa, że kwota jaką domaga się Fulham za zawodnika jest zbyt wysoka i ma odstraszać potencjalnych nabywców. Mitrović obraził się na klub oraz ogłosił swojemu najbliższemu otoczeniu, że więcej nie zagra dla zespołu z Premier League.

Manager Fulham, pytany na konferencji o sytuacje napastnika odpowiada – Rozmawiałem z zarządem, żadnych informacji na temat Mitrovicia. Zawodnik trenuje, nie jest z kolegami z drużyny, nie zagra. Łatwo jest mi podjąć decyzję”. Marco Silva nie planuje grać Serbem w nadchodzącym sezonie. 28-latek najprawdopodobniej zostanie sprzedany.

Biali szybko biorą się do roboty i już znaleźli zastępstwo napastnika. Według informacji podanych przez Fabrizio Romano, nowym piłkarzem Fulham zostanie Raul Jimenez. Kwota transferu ma wynieść 5,5 milionów funtów. Meksykanin jest zawodnikiem o podobnym profilu do Mitrovicia.

Raul Jimenez jest sprawdzonym piłkarzem w Premier League

32-latek dobrze znany jest fanom angielskich boisk. W drużynie Wolverhampton występuje od 2018 roku. W tym czasie zagrał dla Wilków 135 meczów, strzelając 40 goli. W sezonach 2018/19 i 2019/20 razem z Diogo Jotą tworzyli świetny duet napastników. Wolverhampton w tych sezonach zajmował 7. miejsca, a dwaj piłkarze zdobyli razem 46 bramek w Premier League. Ich świetna postawa poskutkowała, zainteresowaniem osobą Jimeneza czołowych europejskich klubów. Ten, jednak pozostał w drużynie Wilków. Diogo Jota z kolei w 2020 roku powędrował do Liverpoolu za 44,7 milionów euro.