Rekord frekwencji na inaugurację sezonu w Ekstraklasie

25.07.2023

Ekstraklasa powróciła przyciągając na stadiony tłumy kibiców. Na inauguracje pierwszej kolejki przybyło ponad 100 tysięcy fanów.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Rekord średniej frekwencji w 1. kolejce Ekstraklasy

Pierwsza kolejka Ekstraklasy dostarczyła nam piękne bramki i wiele emocji. Kibice po wakacyjnej rozłące z naszą ligą powrócili z przytupem. Na wszystkich stadionach było ich dokładnie 102,050. Średnia frekwencja wyniosła 11,339 widzów, co jest najlepszym wynikiem pośród wszystkich inaugurujących sezon kolejek w XXI wieku. Najwięcej fanów oglądało spotkanie Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź, na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej przybyło 26 584 kibiców. Na drugiej pozycji uplasował się mecz Widzewa Łódź i Puszczy Niepołomice (17 098 kibiców). Podium zamknęło spotkanie Górnika Zabrze z Radomiakiem Radom (16 543 kibiców).

Najlepsza 11 pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy

Przedsezonowe przygotowania spowodowały, że wielu zawodników trafiło z formą na inaugurację rozgrywek najwyższego piłkarskiego szczebla w Polsce. Wyróżnienie w postaci najlepszego piłkarza pierwszej kolejki otrzymał 21-letni pomocnik Lecha Poznań, Filip Marchwiński. Wychowanek Kolejorza zdobył w meczu z Piastem Gliwice dwie bramki, odwracające losy spotkania. dodatkowo w pod koniec meczu przejął opaskę kapitana od schodzącego z kontuzją Radosława Murawskiego. Czy jest to sezon, w którym zawodnik wykorzysta swój potencjał i zostanie gwiazdą PKO BP Ekstraklasy? Z pewnością przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach. Warto zaznaczyć, że młody piłkarz Kolejorza wygrał nieznacznie z Tomasem Pekhartem, który ustrzelił hattricka w meczu z ŁKS-em. Oto najlepsza 11 pierwszej kolejki:

Bramka sezonu już w pierwszej kolejce?

Miano najładniejszej bramki pierwszej kolejki Ekstraklasy otrzymało trafienie Bartłomieja Kłudki, w spotkaniu Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów. Piłkarz popisał się kapitalnym uderzeniem z około 30 metrów.

Wyniki pierwszej kolejki Ekstraklasy

Fot. PressFocus