Lech pewnie pokonał Kauno Zalgiris 3:1!

28.07.2023

Polskie drużyny pozytywnie wypadły w pierwszych meczach II rundy eliminacji do europejskich pucharów. Lech Poznań przed własną publicznością rozgromił rywali 3:1.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Lech Poznań nie dał szans i zdemolował rywala w pierwszej połowie

W pierwszej połowie Kolejorz dał lekcje futbolu Litwinom. Lech rzucił się do ataku już od początku spotkania. W 11. minucie pierwszego gola w meczu oraz w debiucie przed własną publicznością zdobył Dino Hotić. Lech wyszedł na prowadzenie po asyście Eliasa Anderssona. Chwilę przed końcem pierwszej połowy padły następnie bramki. Najpierw w 41. minucie prowadzenie Kolejorza podwyższył Antonio Milic. Ostatnie podanie dołożył Joel Pereira. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej odsłony rywala z Litwy dobił Radosław Murawski. Asystą popisał się świetnie dysponowany podczas czwartkowego wieczoru bośniacki piłkarz, Dino Hotić.

W drugiej połowie meczu zawodnicy trenera Johna Van den Broma zdjęli nogę z gazu. Częściej do głosu dochodzili piłkarze Kauna. Lech po wypracowanej zaliczce z pierwszej odsłony ani przez chwilę nie musiał czuć się zagrożony. Honorową bramkę dla drużyny przyjezdnych w 57. minucie strzelił Anton Fase. Ostatecznie Lech Poznań wygrał z Kauno Zalgirisem 3:1. Kolejorz może czuć się pewnie po pierwszym meczu w II rundzie eliminacji i przed rewanżem będzie zdecydowanym faworytem pojedynku, którego stawką jest awans do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Pogoń Szczecin gromi rywali w eliminacjach do Ligi Konferencji

Dobre występy polskich drużyn w europejskich pucharach przystemplowali Portowcy. Pogoni przyszło się mierzyć z Linfield. W 14. minucie wynik meczu z karnego otworzył Kamil Grosicki. Następnie w 40. minucie Grosik dołożył asystę przy golu Joao Gamboa. W drugiej połowie bramki dla Pogoni padały w 63., 66,, oraz 95. minucie. Na listę strzelców wpisali się Mariusz Malec, Efthymios Koulouris i Mariusz Fornalczyk. Bramki dla Linfield zdobywali – w 56. minucie Daniel Finlayson oraz w 80. Ben Hall.