Marco Verratti coraz bliżej przenosin do Arabii Saudyjskiej

01.08.2023

W ostatnim czasie w mediach pojawiła się informacja, że Marco Verratti znalazł się pod lupą Al Hilal. Wygląda na to, że transfer Włocha jest coraz bardziej realny.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Marco Verratti jest już po słowie z Al Hilal

Pomocnik od 2012 roku jest piłkarzem Paris Saint-Germain. 30-latek w ekipie mistrza Francji spędził prawie całą swoją karierę. Wygląda na to, że w niedługim czasie Włoch zmieni barwy klubowe na zespół z ligi saudyjskiej. W ostatnim czasie media donosiły, że Al Hilal jest mocno zainteresowany Verrattim i poczynił pierwsze kroki w ramach sprowadzenia zawodnika. Klub kontaktował się z pomocnikiem reprezentacji Włoch, badając czy piłkarz jest zainteresowany przenosinami. Jak informuje Fabrizio Romano, Marco Verratti dogadał szczegóły kontraktu z Al Hilal i jest zdecydowany na przenosiny. Powagę całej sytuacji dodaje fakt, że pomocnik nie rozegrał ani minuty w towarzyskim meczu paryżan z Interem. Wygląda na to, że saga transferowa wkrótce dobiegnie końca. Kwota transferu ma oscylować w okolicach 30 milionów euro.

Verratti może nazwać się legendą Paris Saint-Germain

Verratti związany jest z Paris Saint-Germain od 2012. Do Ligue 1 trafił z włoskiej Pescary, której jest wychowankiem, za 12 milionów euro. Przez wszystkie sezony spędzone na Parc Des Princes był jednym z ważniejszych piłkarzy. Wokół piłkarza środek pola budowali wszyscy trenerzy jacy byli w klubie. Dla ekipy z Paryża rozegrał 416 meczów, zdobył 7 bramek i zanotował 42 asysty. Jego dobre występy w Ligue 1 przekładały się na powołania do reprezentacji Włoch. W koszulce swojego kraju wystąpił 55 razy i strzelił 3 gole. Z PSG świętował następujące sukcesy:

  • 9x Mistrz Francji
  • 6x Puchar Francji
  • 6x Puchar Ligi Francuskiej
  • 9x Superpuchar Francji