MLS

Kolejny Polak w MLS, Kowalczyk zawodnikiem Houston Dynamo

02.08.2023

Sebastian Kowalczyk został oficjalnie przedstawiony jako piłkarz Houston Dynamo. Polak trafił do MLS z Pogoni Szczecin. Portowcy mają zarobić około pół miliona euro.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Oficjalnie: Sebastian Kowalczyk piłkarzem Houston Dynamo

O możliwym transferze Sebastiana Kowalczyka do MLS mówiło się już wcześniej. Były to jednak tylko spekulacje, a teraz można już potwierdzić, że Polak na pewno zagra w Houston Dynamo. Pogoń Szczecin ma otrzymać za swojego piłkarza około 0,5 miliona euro. Zawodnik podpisał kontrakt do końca 2024 roku, z możliwością przedłużenia o dwa lata.

Obecnie Houston Dynamo zajmuje dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Nowy klub Polaka walczy o awans do kolejnej fazy Leagues Cup. W 1/16 finału zagra z Pachuca.

Sebastian Kowalczyk kolejnym Polakiem w MLS

W MLS znajdziemy kilku Polaków, a wśród tych najlepszych są Karol Świderski i Kamil Jóźwiak. Obaj grają w Charlotte. Sebastian Kowalczyk przechodzi do MLS jako wychowanek Pogoni Szczecin. Ostatnie dwa sezony były bardzo dobre w jego wykonaniu. W kampanii 2021/2022 strzelił w Ekstraklasie 6 goli i zanotował 4 asysty, a w sezonie 2022/2023 trafił do siatki sześciokrotnie i tyle samo razy był autorem ostatniego podania. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 1,5 mln euro.

Fot. houstondynamofc.com