Śląsk Wrocław ma nowego piłkarza

09.08.2023

Śląsk Wrocław podczas letniego okna transferowego dokonał wielu transferów. Wrocławianie się nie zatrzymują i dokonali kolejnego wzmocnienia. Klub zaprezentował Petera Pokornego jako ich nowego piłkarza.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Śląsk dokonuje ciekawych transferów

Śląsk ma nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dużo lepszy niż poprzedni. Wrocławianie do ostatniej kolejki musieli bronić się przed spadkiem i zajęli 15 miejsce na koniec rozgrywek. Z drużyny odeszła największa gwiazda ekipy John Yeboah. Niemiec wzmocnił ligowego rywala – Raków Częstochowa. Śląsk zarobił na zawodniku 1,5 miliona euro. Do zespołu dołączył za to, między innymi: Cameron Borthwick-Jackson, Aleks Petkov oraz Mateusz Żukowski. Wrocławianie postanowili wzmocnić środek pola. Klub z województwa dolnośląskiego poinformował, że ich nowym piłkarzem został Peter Pokorny. Kwota transferu nie jest znana. Portal Transfermarkt wycenia 22-latka na 500 tysięcy euro.

Peter Pokorny trafia do Śląska Wrocław z ligi węgierskiej

Słowak w swojej piłkarskiej karierze grał między innymi dla RB Salzburg i Realu Sociedad, skąd trafił. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Fehervarze. Dla węgierskiego klubu zagrał w 27 meczach.