Mason Greenwood jednak opuści Manchester United

21.08.2023

Manchester United zakończył postępowanie w sprawie swojego wychowanka, Masona Greenwooda. Jak wynika z oficjalnego komunikatu klubu, 21-latek nie zagra już dla ekipy Czerwonych Diabłów.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Gol Rakowa promocja

Manchester United zakończył postępowanie w sprawie Masona Greenwooda

Mason Greenwood był jednym z najlepiej zapowiadających się Anglików młodego pokolenia. Kariera napastnika została jednak wstrzymana na długi czas. Greenwood pozostaje poza boiskiem od stycznia 2022 roku. Wtedy to jego partnerka oskarżyła go o napaść. Klub zawiesił 21-latka w prawach zawodnika. W lutym 2023 roku został oczyszczony z zarzutów. Partnerka piłkarza wycofała swoje doniesienie. Manchester United jednak do tej pory prowadził swoje postępowanie. Klub wydał oficjalny komunikat, w którym wbrew temu co donosiły brytyjskie media, nie chce aby młody napastnik kontynuował swoją karierę na Old Trafford. Na razie nie wiadomo gdzie zagra Anglik.

– Nasz proces zaczął się w lutym 2023 roku po tym jak zarzuty wobec Masona zostały wycofane. Przez cały czas braliśmy pod uwagę życzenia, prawa i punkt widzenia domniemanej ofiary oraz klubowe standardy i wartości, aby zebrać jak najwięcej informacji i kontekstu w całej sprawie. Wymagało to od nas wyczucia i ostrożności, aby pozyskać dowody niedostępne opinii publicznej, w tym od osób bezpośrednio zaznajomionych ze sprawą – czytamy w oświadczeniu Manchesteru United.

– Biorąc pod uwagę dostępne nam dowody doszliśmy do wniosku, że materiały zamieszczone w internecie nie prezentują całego obrazu sytuacji oraz, że Mason nie popełnił przestępstw, o które był początkowo oskarżany. Mason publicznie przyznaje, że popełnił błędy, za które bierze odpowiedzialność.

– Wszyscy zaangażowani w sprawę, włączając w to Masona, zdają sobie sprawę z trudności, jeśli chodzi o wznowienie kariery w Manchesterze United. Obustronnie zostało uzgodnione, że najlepszym wyjściem będzie zrobienie tego poza Old Trafford. Będziemy pracować nad tym z Masonem, aby to osiągnąć – czytamy w oświadczeniu klubu.

Greenwood mógł zrobić wielką karierę w United

Wychowanek Manchesteru United przebojem wdarł się do zespołu Czerwonych Diabłów. Piłkarz już na początku swojej kariery wykazywał ogromny talent. Dla klubu z Old Trafford wystąpił w 129 meczach, zdobył 35 goli i zanotował 12 asyst.

Fot. PressFocus