Eden Hazard chce zakończyć karierę

29.08.2023

Eden Hazard po zakończeniu zeszłego sezonu wciąż pozostaje bez klubu. Mimo ofert ze strony drużyn z Ligue 1, piłkarz jest zdecydowany na zakończenie kariery.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Eden Hazard rozważa zakończenie kariery

Po transferze Belga do Realu Madryt w 2019 roku, zawodnik jest cieniem samego siebie. Królewscy zapłacili Chelsea za skrzydłowego 115 milionów euro. W tym czasie Hazard rozegrał dla Realu zaledwie 76 spotkań. W Premier League 32-latek był wielką gwiazdą i na nim opierała się gra The Blues. Razem z Chelsea 2 razy wygrał mistrzostwo ligi angielskiej oraz 1 triumfował w pucharze Anglii. W 2015 roku został piłkarzem roku w Premier League.

Jego kariera nabrała regresu po transferze do Realu Madryt. Piłkarz po przenosinach do nowej drużyny, zawitał z nadwagą o czym było głośno w mediach. W klubie La Liga często męczyły go kontuzję, a gdy pojawiał się już na boisku, nie imponował formą. W poprzednim sezonie wystąpił w zaledwie 10 meczach, strzelił 1 gola i zaliczył 2 asysty. Piłkarz od tego lata jest wolnym zawodnikiem i wiele wskazuje na to, że zakończy karierę. Mimo, iż dostał propozycję podpisania kontraktu z Marsylią, Niceą oraz Lille, a otoczenie piłkarza namawia go na kontynuowanie przygody z piłką, sam Eden Hazard chce przejść na emeryturę.

Występy Hazarda w klubach

Hazard jest wychowankiem Francuskiego Lille. Dla klubu Ligue 1 wystąpił w 194 meczach, strzelił 50 goli i zaliczył 53 asysty. W 2012 roku trafił do Chelsea za 35 milionów euro. Dla The Blues zagrał w 352 spotkaniach, zdobył 110 bramek i asystował 92 razy. W 2019 roku spełnił swoje marzenie i został piłkarzem Realu Madryt. Królewscy za Belga zapłacili 115 milionów euro. W koszulce Realu wystąpił 76 razy. W tym czasie na listę strzelców wpisał się 7 razy i zaliczył 12 asyst.

Fot. PressFocus