Daniel Myśliwiec nowym trenerem Widzewa Łódź

05.09.2023

We wtorek Widzew Łódź zwolnił swojego trenera, Janusza Niedźwiedzia. Jeszcze tego samego dnia potwierdziły się spekulację polskich mediów. Nowym szkoleniowcem Widzewiaków został – Daniel Myśliwiec.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Widzew Łódź szybko ogłosił nazwisko nowego trenera

Jak informowaliśmy we wtorek, Janusz Niedźwiedź został zwolniony z posady trenera Widzewa Łódź. Widzew przed przerwą reprezentacyjną zajmuje 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. 3 ostatnie mecze kończyły się bez zwycięstwa zespołu z Łodzi. Widzewiacy zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze, przegrali 0:2 ze Śląskiem Wrocław oraz odnieśli porażkę 3:1 z Legią Warszawa. Zarząd klubu uznał, że jest to odpowiedni czas na zakończenie współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem. Janusz Niedźwiedź został pierwszym trenerem zwolnionym w Ekstraklasie w sezonie 2023/2024. Polskie media sugerowały, że zastępcą trenera Niedźwiedzia zostanie Daniel Myśliwiec. Prasa nie myliła się i jeszcze tego samego dnia, oficjalny profil Widzewa Łódź ogłosił Myśliwca, jako nowego szkoleniowca Łódzkiej drużyny.

Poprzednim zespołem, który trenował Daniel Myśliwiec był, Stal Rzeszów. Szkoleniowiec zakończył współpracę z klubem z województwa podkarpackiego w czerwcu 2023 roku. Władze w Rzeszowskiej drużynie sprawował 3 lata.

Dotychczasowa kariera Daniela Myśliwca

Daniel Myśliwiec swoją trenerską karierę rozpoczął w akademii Legii Warszawa. Następnie został trenerem analitykiem stołecznej drużyny. W 2017 roku został szkoleniowcem Piasta Gliwice. Dwa lata później Daniel Myśliwiec rozpoczął pracę w Arce Gdynia na stanowisku asystenta trenera. W 2020 roku został ogłoszony szkoleniowcem Stali Rzeszów. Rzeszowską drużynę poprowadził w 93 meczach, co przełożyło się na 46 zwycięstw, 22 porażki i 25 remisów. Widzew Łódź będzie najpoważniejszym wyzwaniem w jego dotychczasowej trenerskiej karierze. 37-latek jeszcze nigdy nie prowadził drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Fot. widzew.com