Oficjalnie: Fernando Santos zwolniony z reprezentacji

13.09.2023

Po ostatnich słabych wynikach reprezentacji Polski można było się spodziewać, że Fernando Santos przestanie pełnić funkcje selekcjonera naszej kadry narodowej. W środowe popołudnie Portugalski szkoleniowiec został oficjalnie zwolniony. Na razie nie wiadomo kto zostanie następcą trenera.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Fernando Santos oficjalnie zwolniony

Po nieudanych meczach z Wyspami Owczymi oraz Albanią, media nieustannie spekulowały, że dni Fernando Santosa w reprezentacji Polski są policzone. Wydawało się, że Portugalczyk pożegna się z posadą selekcjonera już w poniedziałek. Wtedy to doszło do spotkania między prezesem PZPN a szkoleniowcem. Ostatecznie 68-latek zachował swoje stanowisko. W środowe popołudnie Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że Fernando Santos został zwolniony i tym samym przestanie pełnić funkcje trenera reprezentacji Polski.

Portugalczyk zabrał głos po rozstaniu z polską drużyną. Szkoleniowiec podziękował za przygodę z naszą kadrą narodową. ,,Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos” – powiedział Fernando Santos.

Były trener reprezentacji Portugalii poprowadził Polskę w 6 meczach. W tym czasie odniósł 3 zwycięstwa i zanotował 3 porażki. Pod wodzą Santosa Biało-Czerwoni wygrali z Albanią (1:0), Niemcami (1:0) i Wyspami Owczymi (2:0). Polacy przegrali z kolei z Czechami (3:1), Mołdawią (3:2) oraz Albanią (2:0). 68-latek wraz z Portugalczykami sięgnął po mistrzostwo Europy w 2016 roku.

Po zwolnieniu Portugalczyka wypowiedział się również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. ,,Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach” – powiedział Cezary Kulesza.

Na razie nie wiadomo kto zastąpi Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Głównymi kandydatami są: Marek Papszun, Maciej Skorża, Adam Nawałka oraz Michał Probierz.

Fot. PressFocus