Cezary Kulesza po pierwszych rozmowach z potencjalnym trenerem

15.09.2023

Po słabych wynikach reprezentacji Polski, z naszą kadrą narodową pożegnał się trener Fernando Santos. W najbliższych dniach powinniśmy poznać nazwisko nowego selekcjonera, który obejmie drużynę Biało-Czerwonych. Z informacji podanych przez WP SportoweFakty wynika, że prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary kulesza w piątek spotkał się z potencjalnym nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Marek Papszun po pierwszych rozmowach z Cezarym Kuleszą na temat posady selekcjonera

Fernando Santos poprowadził Biało-Czerwonych w sześciu meczach. Pod wodzą Portugalczyka reprezentacja Polski wygrała trzy mecze oraz zanotowała trzy porażki. Styl gry Polaków nie zachwycał oraz nie było widać progresu w poczynaniach reprezentacji. PZPN uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozstanie się z 68-letnim szkoleniowcem. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił, że Fernando Santos przestał pełnić funkcje selekcjonera. W najbliższych dniach powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera naszej kadry narodowej. Według informacji podanych przez WP SportoweFakty wynika, że Cezary Kulesza w piątek odbył spotkanie z byłym szkoleniowcem Rakowa Częstochowa, Markiem Papszunem. Były trener Medalików jest jednym z najpoważniejszych kandydatów na objęcie posady selekcjonera i pierwszym, z którym rozmawiał prezes PZPN.

Marek Papszun wykonał fantastyczną robotę w Rakowie Częstochowa

Tuż po wiadomości o zwolnieniu Fernando Santosa, Marek Papszun od początku brany był pod uwagę jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Portugalczyka. Były trener Rakowa Częstochowa osiągał dobre wyniki z Medalikami. 49-latek dzięki swojej dobrej pracy wprowadził na szczyt polskiego podwórka klub z Częstochowy. Raków pod rządami Papuszna świętował następujące sukcesy: mistrzostwo Polski, dwa razy Puchar Polski oraz dwa razy Superpuchar Polski.