Jeden z trenerów odmówił prowadzenia reprezentacji Polski

16.09.2023

Po zwolnieniu Fernando Santosa przyszedł czas na wybór nowego trenera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza jest już po rozmowach z kandydatami na selekcjonera. Jak podaje dziennikarz portalu Sport.pl, Kuba Seweryn, Maciej Skorża odmówił prowadzenia naszej kadry prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Maciej Skorża odmówił prowadzenia reprezentacji Polski

W środę PZPN poinformował, że Fernando Santos przestał być trenerem reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni pod wodzą Portugalczyka nie prezentowali najlepszego stylu oraz notowali słabe wyniki. Nasza kadra narodowa zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w grupie eliminacji Euro 2024. Po przegranej z Albanią, Biało-Czerwoni mocno utrudnili sobie szanse na awans do turnieju. Z tego powodu PZPN podjął decyzję o zwolnieniu Fernando Santosa.

W sobotę Cezary Kulesza za pośrednictwem sowich mediów społecznościowych poinformował, że odbył rozmowy z potencjalnymi kandydatami na selekcjonera oraz, że w najbliższym czasie dokona wyboru nowego szkoleniowca reprezentacji Polski. Jak informuje dziennikarz portalu Sport.pl Kuba Seweryn, Maciej Skorża odmówił prowadzenia naszej kadry narodowej prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były trener Lecha Poznań byłby zainteresowany posadą selekcjonera, jednak aktualnie prowadzi japoński zespół, Urawa Reds. Klub lada moment rozpocznie swoje zmagania w azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Maciej Skorża doskonale zna Ekstraklasę

Maciej Skorża tuż po informacji o zwolnieniu Fernando Santosa z posady trenera reprezentacji Polski, był jednym z głównych kandydatów do objęcia stanowiska selekcjonera. Szkoleniowiec może pochwalić się wieloma sukcesami podczas prowadzenia drużyn Ekstraklasy. Skorża zdobył następujące trofea w polskiej lidze: cztery razy mistrzostwo Polski, trzy razy puchar polski oraz Superpuchar Polski. Szkoleniowiec trenował takie zespoły jak: Lech Poznań, Legia Warszawa, Wisła Kraków czy Pogoń Szczecin.