Fernando Santos może otrzymać pokaźną sumę pieniędzy do PZPN

18.09.2023

Fernando Santos został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalski szkoleniowiec rozstał się z Biało-Czerwonymi na godnych warunkach finansowych.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Fernando Santos może otrzymać pokaźną odprawę po zwolnieniu ze stanowiska selekcjonera

Fernando Santos poprowadził Biało-Czerwonych 6 meczach. Polacy pod wodzą 68-latka wygrali 3 spotkania i zanotowali 3 porażki. Reprezentacja Polski wygrała z: Albanią 1:0,  Niemcami 1:0 oraz z Wyspami Owczymi 2:0. Portugalczyk zanotował przegrane z: Czechami 3:1, Mołdawią 3:2 i Albanią 2:0. 68-latek, po słabych ostatnich występach naszej kadry narodowej z Wyspami Owczymi i Albanii został zwolniony ze stanowiska selekcjonera. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej uznał, że jest to najlepszy moment na rozstanie z Portugalczykiem. Biało-Czerwoni zajmują obecnie przedostatnie miejsce w grupie eliminacji Euro 2024. Do końca kwalifikacji pozostały jeszcze 3 mecze z Wyspami Owczymi, Mołdawią oraz Czechami.

Jak informuje dziennikarz portalu Sport.pl, Kuba Seweryn.Fernando Santos po zwolnieniu otrzyma odprawę w wysokości ok 160 tysięcy euro. W przypadku awansu reprezentacji Polski na Euro 2024, Portugalczyk otrzyma dodatkowo premię w wysokości około 25% z kwoty, którą miał otrzymać w przypadku awansu Biało-Czerwonych na turniej. Oznacza to, że odprawa 68-lataka może wynieść nawet 360 tysięcy euro od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kto zostanie nowym szkoleniowcem?

Po zwolnieniu Fernando Santosa, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza rozpoczął rozmowy z potencjalnymi następcami Portugalczyka. Wśród głównych kandydatów na nowego trenera wymienia się: Marka Papaszuna, Jana Urabana oraz Michała Probierza. Decyzję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. 12 października polska reprezentacja rozegra kolejny mecz w ramach eliminacji do Euro 2024 z Wyspami Owczymi. Z racji krótkiego czasu, przed nowym szkoleniowcem zatem niełatwe zadanie.