„Jeśli jutro nie wygramy, to możemy zapomnieć o mistrzostwie”

02.01.2019

Już jutro dojdzie być może do jednego z najważniejszych meczów w tym sezonie Premier League. Na Etihad w szranki z Manchesterem City stanie bowiem Liverpool. Jeśli „The Reds” ostatecznie zwyciężą na Etihad, „Obywatele” będą mogli powoli zapomnieć o wygraniu Premier League.

Dziewięć zwycięstw z rzędu „The Reds” w Premier League mogą martwić Pepa Guardiole i jego drużynę. Hiszpan niedawno nazwał swoich jutrzejszych rywali obecnie najlepszym klubem na świecie, dodając, że w bezpośrednim starciu muszą odrobić trzy punkty. W przeciwnym razie, walka o tytuł przestanie mieć jakikolwiek sens. Podobnego zdania jest Bernardo Silva.

– Wiemy, że borykamy się z większą presją aniżeli oni. Jeśli nie wygramy, nasza sytuacja będzie trudna i możemy zapomnieć o tytule. Musimy wygrać każdą możliwą grę, aby spróbować do nich dotrzeć. Wiemy, że jesteśmy o siedem punktów w tyle i jeśli jutro uda nam się wygrać, ta strata zmniejszy się do czterech oczek.

W czterech bezpośrednich spotkaniach z City, Liverpool zaliczył trzy zwycięstwa i jeden remis. Silva jednak jest pewien, że nie będzie to miało większego znaczenia.

– Oni doskonale nas znają, tak samo jak my ich. Liverpool jest w fantastycznej formie i mają ogromne zaufanie do własnych umiejętności.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!