Media: Michał Probierz został trenerem reprezentacji Polski

19.09.2023

Fernando Santos przestał sprawować funkcje selekcjonera naszej kadry narodowej. Z tego powodu media nieustannie łączyły potencjalnych kandydatów, na nowego trenera reprezentacji Polski. Jak wiadomo Cezary Kulesza odbył rozmowy ze wszystkimi kandydatami. W środę o godzinie 12:00 Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych. Jak informuje portal Weszło.com nowym trenerem reprezentacji Polski zostanie Michał Probierz.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Michał Probierz zostanie nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski

Fernando Santos nie może zaliczyć przygody z reprezentacją Polski do udanych. Portugalczyk poprowadził Polaków w sześciu meczach, w których zanotował trzy zwycięstwa i trzy porażki. Gra Polaków pod wodzą 68-latka nie wyglądała jednak najlepiej oraz nie było widać rozwoju w zespole Biało-Czerwonych. Po meczach z Wyspami Owczymi i porażce 2:0 z Albanią. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zwolnieniu Fernando Santosa. W gronie faworytów do zastąpienia byłego trenera Portugalczyków, w ostatnim czasie wymieniało się Marka Papszuna, Jana Urbana oraz Michała Probierza. Cezary Kulesza odbył rozmowy ze wszystkimi kandydatami i podjął decyzję o wyborze nowego selekcjonera. Prezes PZPN poinformował, że w środę o godzinie 12:00 oficjalnie przedstawi nowego trenera reprezentacji Polski.

Jak informuje portal Weszło.com sprawa wyboru nowego selekcjonera jest przesądzona, a prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję, że nowym trenerem Biało-Czerwonych zostanie obecny szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 21, Michał Probierz.

Dotychczasowa kariera Michała Probierza

Michał Probierz, który obecnie jest trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski. W poprzednich latach był szkoleniowcem między innymi Wisły Kraków, Jagiellonii Białystok oraz Cracovii. Razem z Dumą Podlasia oraz Pasami, Probierz zdobył 2-krotnie Puchar Polski i 2 razy Superpuchar Polski.